Yükleme Arabaları

Sistem Teknik, müşterilerin isteklerine özel hurda yükleme arabaları üretmektedir. Bu arabalar ergitme fırını kapısına göre yükleme işlemini optimize etmek amacıyla tasarlanmaktadır. İsteğe bağlı olarak eklenebilen trolley hood yükleme sırasında ergitme fırınından dökümhane atmosferine gaz salınımını engeller.  

Yükleme arabası aşağıdaki kullanım amaçlarına göre iki farklı türde üretilebilir: 

  1. Ergitme fırını rampasına hurda yüklemek (burada yükleme masası geride durur – bu araba genellikle çok odalı ergitme fırınları için kullanılır) 
  2. İtme tepsisi aracılığıyla fırın banyosuna hurda yüklemek 

Bu araba türlerinin ikisi de mukavemetli çelik konstrüksiyon yapısı sayesinde tek seferde 2 tondan 20 tona kadar malzeme taşıyabilir. Yükleme arabaları için dizel veya elektrikli motor seçenekleri bulunmaktadır.  

Yükleme arabalarında kullanım kolaylığı sağlayan en önemli unsurlardan biri de yükleme kutularıdır birbiri yerine kullanılabiliyor olmasıdır. 

Araba üzerinde bulunan operatör kabini ve kamera sistemi sayesindeyse se fırının içi güvenli bir şekilde gözlemlenebilir. Kamera sistemi kablosuz iletişim konsolu aracılığıyla operatör tarafından uzaktan kullanılır ve böylece fırın kapısı araba fırına yanaşmış vaziyetteyken kapanıp açılabilir.