Transfer ve Yükleme Arabaları

Sistem Teknik, folyo ve folyo tavlama merkezleri için tek yönlü veya çift yönlü yükleme araçları tasarlar ve üretir. Uygulamaya göre, araç yerden tasarruf etmek için tesisteki konumlarına göre karşı karşıya duran fırınlara yükleme yapmak için tek veya çok mekikli sistemlere sahip olabilir. 

 

Sistem Teknikin çok sağlam bir çelik konstrüksiyonla ürettiği bu arabalar, tek seferde 10 ila 120 tonluk kapasitelerle yükleme yapabilir. Aynı zamanda tam veya yarı otomatik mekanizmalarla çalışabilir. Arabanın ve mekiğin hızı, çalışma güvenliği için bir frekans kontrolörü ile kontrol edilir. 

Yükleme arabaları iki ana parçadan oluşur: transfer arabası ve servis arabası. Servis arabası, yapısal sertliği artırmak için çelik profillerden oluşur ve dikey hareket için bir hidrolik sistemle donatılmıştır. Servis aracının konumu bir kodlayıcı ve limit anahtarları tarafından kontrol edilir.Transfer arabası, müşteri gereksinimlerine göre manuel, yarı otomatik veya otomatik moddaki program makbuzları doğrultusunda çalışır. Elektrikli motor tahrik sistemi yükleme arabasının yatay hareketine izin verirken, lazer kodlayıcı ve limit anahtarları yan pozisyonu kontrol eder. 

Fırınlar ve yükleme arabası arasındaki iletişim kablosuzdur. Arabanın gücü, kablo makarası ve yer kılavuz kanalına yerleştirilen güç kablosu veya kablosuz güç aktarımı ile sağlanır.