Plaka Döküm Makineleri

Sistem Teknik’in ürettiği doğrudan soğutmalı plaka (slab) döküm makineleri tüm kalite beklentilerini karşılamakta ve gerekli standartlara uymaktadır. Bu döküm makinelerinin kapasitesi 10 ila 50 ton arasında değişmekte ve bu süreçte farklı kalınlıklarda ve genişliklerdeki kütükler işlem görebilmektedir. Döküm sistemlerimizde yağ kullanımı sayesinde ısıl işlem ve haddeleme öncesinde alınması gereken tabaka inceltilir ve nihai ürünlerde yüksek yüzey kalitesi sağlanır. 

Sistem Teknik, sabit büyüklüklerdeki kalıpların yanı sıra kütük genişliğine bağlı olarak boyutları değişen kalıplar da üretmektedir. Yüksek teknolojiyle geliştirilmiş kalıp tasarımlarımızla beraber kullandığımız çok tabakalı seramik kaplamalı döküm silindirleri, kütük döküm makinelerinin verimliliğini arttırmaktadır. Silindir pistonlarında tabla kılavuzunun kullanılması döküm sisteminin rotasyona karşı korunmasını sağlar. Entegre edilen dönüştürücü/hız ölçüm sistemi, ürün kalitesinde ve operasyon güvenliğinde tekrarlanan başarıyı garanti eder. 

Sistem Teknik’in kullandığı HMI ve SCADA sistemleri tüm önemli parametrelerin görüntülenmesini ve kontrol edilmesini oldukça kolaylaştırır ve operatörlere rehberlik eder. Bu sayede tekrar edilebilir, istikrarlı, güvenli ve kaliteli döküm süreçleri ortaya çıkar. Duvara monte edilen ekranlar aracılığıyla operatörler tüm fırın ve döküm parametrelerini takip edebilirler.