Kompozit Kür Fırınları

Sistem Teknik, müşteri ihtiyaçlarına özel geliştirilmiş tasarımları ve analiz araçlarıyla kompozit kürleme teknolojileri üretmektedir. Termoset ve termoplastik malzemeler için termal kürleme işlemleri bu fırınlarda gerçekleştirilir. 

Kompozit malzeme üretim ve kürleme sistemleri hakkındaki güçlü bilgi birikimimiz, AMS gibi uzay ve savunma endüstrilerinin yüksek kalite standartlarına erişmemizi sağlamaktadır. Bununla birlikte müşterilerimiz tarafından özel olarak belirlenen standartlar ve istekler de tarafımızdan karşılanmaktadır. Ayrıca kompozit kür fırınlarımız havacılık ve uzay endüstrisi içinde oldukça uygun maliyetlere üretilmektedir. Çok kesitli dikey hava akış sistemleri, birbirinden farklı yapısal parçalarda mükemmel sıcaklık homojenliği sağlar.  

Parça tabanlı çok noktalı sıcaklık ölçüm sistemi, her bir parçanın sıcaklığının son teknoloji ürünü matematiksel model tabanlı kontrol sistemleri ile kontrol edilmesine ve düzenlenmesine izin verir. Kullanıcı dostu son teknoloji otomasyon sistemi, kompozit üretim süreçlerinde en kritik noktalarından biridir. Kür fırınlarına entegre edilen raporlama sistemleri, sayısal trend değerlerinin yanı sıra üretim süreciyle ilgili tüm kritik bilgileri de izleyebilir. Karmaşık kalite raporlama sistemi üretim ile ilgili her ayrıntıyı takip eder ve uyumsuz kalite gereksinimlerini önler. Entegre veri yedekleme sistemi ile parti ve reçete yönetim sistemleri de kürleme sürecinin her detayını kontrol etmek için tasarlanmıştır.  

Sistem Teknik tüm bu kontrol ve otomasyon sistemlerini, Teknopark İstanbul’da yer alan IoT ve veri analitiği start-up’ı Revolvind ile birlikte geliştirmektedir. Daha ayrıntılı bilgi için Otomasyon ve Veri Analitiği sayfamız ile revolvind.com’u ziyaret edebilir veya info@revolvind.com adresine e-posta atabilirsiniz.