Kamara Tipi (Batch Type) Alüminyum Pul (Slug) Tav Fırınları

Sistem Teknik, kalite beklentilerine, alaşım gereksinimlerine, çap çeşitliliğine ve yerleşim düzenine göre kesikli tip alüminyum pul tavlama fırınları tasarlar ve üretir. Fırının tek işlem için kapasitesi 1 ila 10 ton arasında değişir. Kamara tipi (batch type) pul tavlama fırınları, kendiliğinden geri kazanımlı brülör ve radyan tüp ile doğrudan ve dolaylı gaz ısıtma sistemlerine sahiptir. Sıcaklık homojenliği ± 5 °C aralığındadır. 

Kullanıcı dostu bir deneyim ve kolay bakım için PLC ve SCADA ara yüzleri sağlanmıştır. Bu ara yüzler, sayısal trend değerlerinin yanı sıra üretim süreci hakkındaki tüm kritik bilgilerin de izlenmesi konusunda oldukça başarılıdır. Ayrıca, fırınlara entegre edilen kompleks kalite raporlama sistemi, kalite standartlarına uyulamadığı durumlardan kaçınmak için ayrıntılı süreç analizleri verir. 

Tek yönlü veya çift yönlü hareket kabiliyetine sahip yarı otomatik veya otomatik şarj arabaları, alüminyum pulları istasyonlardan bir sonraki işleme aktarır ve maksimum çalışma güvenliği sağlar.