This is Aalto. A Professional theme for
architects, construction and interior designers

m

Düşer Tabanlı Isıl İşlem Fırınları

SİSTEM TEKNİK

40 yılı aşkın tecrübesi ve yenilikçi teknolojilere verdiği önem sayesinde dünyanın en çevre dostu ısıl işlem hatları üretiyor.

Düşer tabanlı fırınlar, alüminyum alaşımlarında çözelti ısıl işlemi için kullanılır ve müşteri ihtiyaçlarına göre çeşitli boyutlarda inşa edilebilir. Bu fırınlar tipik olarak çok kısa suya batırma süreleri gerektiğinde kullanılır ve çözelti ısıl işlem ile suya batırma işlemlerini kolay kontrol edilen tek bir operasyon haline getirir.

Düşer tabanlı fırın, bir su tankının fırının hemen altına yerleştirilebilmesi için bir taban üzerinde durmaktadır. Batırma işlemi için fırın tabanı yatay olarak hareket eder. Tel kablolar tarafından yönlendirilen yüklü sepet fırından su tankına düşer. Kaldırma sistemi otomatik veya yarı otomatik olarak kontrol edilebilir.

Malzeme kesitine bağlı olarak ortalama çözelti süresi aşağıdaki gibidir:

  • 1,5 saatte 20 °C ila 540 °C arasında ısıtma,
  • 4-5 saat boyunca 540 °C’de bekletme.

Malzeme, kapı açılmaya başladığı andan itibaren tanka toplam 7 saniye boyunca batırılır. Fırının maksimum sıcaklığı 650 °C’dir. Isıtma, reküperatif brülörler veya “hairpin” dirençleri ile sağlanır.

Sistem Teknik, yukarıda listelenen tüm teknolojileri kullanarak AMS 2750E işlem standartlarına göre 1. Sınıf fırınlar üretmektedir.