This is Aalto. A Professional theme for
architects, construction and interior designers

m

Yaşlandırma Fırınları

Sistem Teknik, ekstrüzyon işleminden sonra alüminyum profillerin mukavemetli hale gelmesini sağlayan yaşlandırma fırınları tasarlar ve üretir. Yaşlandırma fırınlarımız uzunluğu 16 metreye kadar olacak ve 24 sepet alacak şekilde ya da uzunluğu 8 metreye kadar olup 12 sepet alacak şekilde üretilebilir. Tamamen insansız çalışabilen ve üretim süreçlerinin otomatik işlemesini sağlayan bu fırınlar indirekt gaz veya elektrik yoluyla ısıtılmaktadır.

Fırın, 1 saatten daha kısa bir sürede 185 °C’ye kadar ısıtılırken, tüm ısıl işlem 6 saat sürer ve uygulamanın günde 4 kez yapılmasına izin verir. Termobloklarda bir devridaim fanı vasıtasıyla üretilen sıcak hava, uygun bir hacimde fırına yönlendirilir. Isıtma sırasında istenen zaman aralıklarına bağlı olarak malzeme sıcaklık homojenliğinde ± 3 ° C değerini elde etmek için fan tahliye yönleri ileri ve geri yönlerde döndürülür (geri dönüşümlü uç akış sistemi).

Geri dönüşümlü uç akış sistemi sayesinde hava akış yönünde değişkenlik sağlanır ve yüklenen tüm profillerde mükemmel sertlik sonuçları elde edilir. Giriş ve çıkış bölgelerinde 2 adet yükleme aracı bulunur. Bu araçlarda zincir veya makaralı konveyör sistemleri kullanılabilir.