Parabolik Hadde Fırınları

Süspansiyon elemanı olan makaslar, araç seyir halinde ikin sürekli bir zorlanma ile karşı karşıyadır. Bu zorlanmalara karşı eski teknolojide katlı makaslar kullanılıyordu. Makasların en fazla zorlanmaya maruz kalan bölgelerinde kat sayısı arttırılarak ömür uzatılıyordu.

Yeni teknolojilerde bu yöntem yerini parabolik haddelemeye bıraktı. Parabolik hadde ile makasın, zorlanmaları yüksek olduğu bölgeleri kalın, zorlanmaların düşük olduğu bölgeler ise daha ince kalacak şekilde haddeleniyor böylece daha hafif ve daha kaliteli makaslar üretilebiliyor.

Doğal gaz ısıtmalı olan bu fırınlarda yakıcılar sadece tavanda bulunur. Fırın tavanında giriş bölümünden çıkış bölümüne kadar bir çok noktada, enerji ihtiyacına göre yerleştirilmiş yakıcılar makasların homojen bir şekilde ısınmasını sağlar.

Isınmış olarak çıkış bölgesine gelen makas 1 dk içinde operatör tarafından alınmaz ise fırın kontrol sistemi sesli ve ışıklı alarm vererek operatörü uyarır ve fırını 700 oC ye otomatik olarak soğutur.

Fırın kontrol sisteminde bulunan sıcaklık kayıt cihazı sayesinde fırın bölge sıcaklıkları ve parça çıkış sıcaklıkları her makas şarjı için ayrı ayrı tutulur. Müşteri isterse ürünün işlem zamanları ve fırın grafiği bilgilerine ulaşabilir.

Fırın içinde istenilen sıcaklığa ulaşan makaslar, yürüyen tabanda fırın eksenine dik yönde hareket eden rulolu konveyöre bırakılır ve buradan direkt olarak parabolik haddeleme makinesine transfer edilir.

Ürün Fotoğrafları
Fiyat Teklif ( * = zorunlu alan )
Firma :
Adres :
Yetkili :
Telefon(*) :
Fax :
E-Mail(*) :
Type of Furnace :
Isıl İşlem Uygulanacak Malzeme :
Malzeme Ölçüleri / Birim Ağırlık :
Uygulanacak Isıl İşlem Prosesi :
Toplam Isıl İşlem Süresi (saat) :
Koruyucu Atmosfer Gereksinimi :
Fırın Kapasitesi :
Isıtma Kaynağı :
Çalışma Sıcaklığı :
Isıtma Eğrisi (Sıcaklık-Zaman) :
Isıtma (°C-saat) :
Bekleme (°C-saat) :
Soğutma (°C-saat) :
Fabrikanın Yüksekliği (Deniz Seviyesinden) :
Fırının Montajı İçin İşletmenizde Ayırdığınız Alan :
Kurulum İçin Talep Ettiğiniz Tarih :
Reason For Bid Requirement :
Yatırım Yapma Tarihi :
Ek Şartlar ve Düşünceler :
Güvenlik Kodu :
Güvenlik Kodu :
   
Parabolik Hadde Fırınları - Sistem Teknik Sanayi Fırınları A.Ş.
Sistem teknik parabolik hadde fırınlarını üretmektedir. Bu fırınlar özellikle otomotiv sektöründe yoğun olarak kullanılan yaprak yay ısıl işlemi için kullanılmaktadır.
parabolik makas,parabolik hadde fırın,oto makas,yaprak yay,sanayi fırın,endüstriyel fırın,sistem teknik