Göz Kıvırma Fırınları

Makas Yaylarının bağlantı elemanı olarak kullanılan ve "Göz" olarak adlandırılan bölümlerinin ısıl işlem görmesine yönelik üretmekte olduğumuz bu fırınlarımız,  Hareketli Taban olarak adlandırılan sistem yardımıyla ısıl işlem görecek malzemenin fırın içerisinde hareketini sağlamaktadır. Fırın içerisine yüklenen malzemeler; Hareketli Taban Sisteminin Tasarımı sayesinde bir biri arasın da ki mesafeyi korumakta ve optimum bir şekilde hareketini sürdürmektedir. Fırın üst kısmında bulunan Premix sistem yakıcılar malzemenin prosese uygun olarak ısıtılmasını sağlamaktadır.

Operasyon sıcaklığı 850 - 1000 °C arasında değişmektedir.

Makasların araç dingiline bağlantı katı olan ana katlar yapı itibari ile 2 gözle, tek gözlü veya gözsüz olarak tasarlanmıştır. Bu tiplerden en çok kullanılanı gözlü makaslardır. Makaslar araç dingiline bu gözler içine yerleştirilmiş burçlar ve bu burçların içinden geçirilerek bağlantıyı gerçekleştiren göz saplaması sayesinde yapılır.

Makas üzerinde bulunan bu gözlerin kıvrılma işlemi öncesi, makasların uç kısımlarının 920 - 950 oC arasına tavlanması gerekir.

Tavlama fırınları transfer tipine göre

  1. Palet konveyörlü
  2. Yürüyen tabanlı olarak imal edilirler.

Operasyon gereği yaygın olarak kullanılan model palet konveyörlü olan tiptir. Bu tipte makaslar fırın içinde paletlerin üzerinde paletlerin hareketi ile transfer olur.

Doğal gaz ısıtmalı olan bu fırınlarda yakıcılar sadece tavanda bulunur. Fırın tavanında giriş bölümünden çıkış bölümüne kadar bir çok noktada, enerji ihtiyacına göre yerleştirilmiş yakıcılar makasların homojen bir şekilde ısınmasını sağlar.

Isınmış olarak çıkış bölgesine gelen makas 1 dk içinde operatör tarafından alınmaz ise fırın kontrol sistemi sesli ve ışıklı alarm vererek operatörü uyarır ve fırını 700 oC ye otomatik olarak soğutur.

Fırın kontrol sisteminde bulunan sıcaklık kayıt cihazı sayesinde fırın bölge sıcaklıkları ve parça çıkış sıcaklıkları her makas şarjı için ayrı ayrı tutulur. Müşteri isterse ürünün işlem zamanları ve fırın grafiği bilgilerine ulaşabilir.

Ürün Fotoğrafları
Fiyat Teklif ( * = zorunlu alan )
Firma :
Adres :
Yetkili :
Telefon(*) :
Fax :
E-Mail(*) :
Type of Furnace :
Isıl İşlem Uygulanacak Malzeme :
Malzeme Ölçüleri / Birim Ağırlık :
Uygulanacak Isıl İşlem Prosesi :
Toplam Isıl İşlem Süresi (saat) :
Koruyucu Atmosfer Gereksinimi :
Fırın Kapasitesi :
Isıtma Kaynağı :
Çalışma Sıcaklığı :
Isıtma Eğrisi (Sıcaklık-Zaman) :
Isıtma (°C-saat) :
Bekleme (°C-saat) :
Soğutma (°C-saat) :
Fabrikanın Yüksekliği (Deniz Seviyesinden) :
Fırının Montajı İçin İşletmenizde Ayırdığınız Alan :
Kurulum İçin Talep Ettiğiniz Tarih :
Reason For Bid Requirement :
Yatırım Yapma Tarihi :
Ek Şartlar ve Düşünceler :
Güvenlik Kodu :
Güvenlik Kodu :
   
Göz Kıvırma Fırınları - Sistem Teknik Sanayi Fırınları A.Ş.
Sistem teknik Makas Yaylarının bağlantı elemanı olarak kullanılan ve "Göz" olarak adlandırılan bölümlerinin ısıl işlem görmesine yönelik bu fırınları üretmektedir.
göz kıvırma,makas,oto makas,yaprak yay,ısıl işlem,sanayi fırın,endüstriyel fırın,sistem teknik